Jaki monitor do użytku domowego?

Monitory Zostaw komentarz

vk278q_665

fot. asus.com

Wybierając odpowiedni monitor kluczowym parametrem będzie przekątna ekranu. Do najbardziej uniwersalnych modeli zalicza się takie o przekątnej 24 cala, profesjonaliści wybierają natomiast ekrany 30 calowe, które wyświetlają więcej szczegółów.


Wyposażenie

Pamiętajmy, że każdy monitor, powinien mieć wejście analogowe oraz wejście cyfrowe. W dzisiejszych czasach standardem jest HDMI. Przydatny może okazać się również system VESA, czyli cztery otwory, dzięki którym będziemy mogli zawiesić go na ścianie. Jeżeli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, warto pomyśleć też o wbudowanych głośnikach. Niestety zazwyczaj jest tak, że im więcej dodatków, tym gorsze walory użytkowe sprzętu.

Matryce

Najtańsze monitory będą zaopatrzone w matryce TN, niestety oprócz dobrego czasu reakcji, który przydaje się w grach komputerowych, nie mają żadnych zalet – wyświetlany obraz ma kiepskie odwzorowanie kolorów, poza ty posiada wąskie kąty widzenia, co uniemożliwia komfortowe oglądania filmów. Lepszym rozwiązaniem będą matryce IPS, które obecnie uznawane są za najlepsze na rynku.

Mimo, że wiele osób podczas wyboru monitora sugeruje się głównie ceną, warto zapoznać się z tematem i zastanowić się czy najtańszy monitor TN, to rzeczywiście dobry wybór. Lepiej będzie zainwestować w lepszej jakości monitor o dobrej rozdzielczości, odpowiednich przekątnych, szerokich kątach widzenia oraz soczystych barwach, który długo nam posłuży, a w razie awarii będziemy mogli liczyć na serwis gwarancyjny.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj