Dobry monitor do komputera

Monitory Zostaw komentarz

fot. dell.com

fot. dell.com

Każdy komputer potrzebuje monitora, szeroki wybór ofert sprawia, że niestety trudno jest nam podjąć decyzję. Jak wybrać monitor, który będzie jednocześnie niedrogi, ale umożliwi wyświetlanie obrazów wysokiej jakości.

Wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do wyboru monitora, tymczasem to od niego w dużej mierze będzie zależeć komfort użytkowania komputera, dlatego nie warto lekceważyć tego elementu. Wybierając najtańszy monitor w wersji TN niestety będziemy skazani na wąskie kąty widzenia oraz słabe odwzorowanie barw. Jeżeli zależy nam na obrazie lepszej jakości, warto zdecydować się poszukać lepszego rozwiązania. Obecnie najbardziej cenione są monitory z matrycą IPS albo VA o rozdzielczości Full HD. Jeżeli chodzi o przekątne ekranu, warto wybierać spośród modeli, które mają nie mniej niż 24 cale.

Wśród monitorów do 500 zł, warto wziąć pod uwagę takie modele jak: Asus 24” LED VS247NR czy BenQ 24″ LED GL2450. Powyżej do 1000 zł dobrym rozwiązaniem będą monitory Dell P2214H, IIYAMA 24″ LED ProLite XB2483HSU-B1 (http://www.kuzniewski.pl/k2375,monitory.html). Obecnie możliwości jest dużo, wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na monitor. Przy czym warto mieć na uwadze to, że lepiej będzie zainwestować w lepszej jakości sprzęt, który ma szansę długo nam posłużyć, niż tani monitor, który może okazać się awaryjny i szybko trzeba będzie go wymienić na nowy.

Wybierając panel kierujmy się przede wszystkim swoimi potrzebami. Jeżeli nie gramy w gry nie ma sensu kupować modelu, który będzie miał doskonałe parametry, skoro nie będziemy korzystać z jego możliwości. Do przeglądania stron internetowych czy do obsługi prostych programów biurowych, wystarczy ekran o mniejszych możliwościach, który ma szansę sprawdzić się równie dobrze. Pamiętajmy też o tym, aby wybierać spośród modeli energooszczędnych z dodatkowymi udogodnieniami. Bardzo ważne jest to, aby dbać o swój wzrok, szczególnie, jeżeli przed monitorem spędzamy około 8 godzin dziennie.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj