Dlaczego wybór monitora jest ważny?

Monitory Zostaw komentarz

Wybierając nowy komputer patrzymy na różne aspekty: moc, pojemność GB i wszystkie inne te parametry, które sprawią, że komputer będzie szybki i sprawny. Często pomijamy taki fakt jak wybór odpowiedniej myszki, klawiatury czy monitora, które również wpływają na jakość naszego użytkowania komputera, oraz na nasze odczucia. Jeśli chcemy zwiększyć komfort użytkowania, musimy zmienić niewygodny i słabej jakości sprzęt na lepszy.

Wybierając nowy komputer patrzymy na różne aspekty: moc, pojemność GB i wszystkie inne te parametry, które sprawią, że komputer będzie szybki i sprawny, a często pomijamy taki fakt jak wybór odpowiedniej myszki, klawiatury czy monitora, które również wpływają na jakość naszego użytkowania komputera, oraz na nasze odczucia

fot. fujitsu.com

Ta inwestycja się opłaca, ponieważ praca na komputerze stanie się po prostu wygodniejsza.
Przykładem złego doboru może być myszka. Jak kupimy najzwyklejsza, to po pewnym czasie ręka zacznie drętwieć i będzie niegodnie. Gdy jednak kupimy taką wyprofilowaną, nasze odczucia zmienią się w mig, a i ręka zaoszczędzi sobie nadwyrężania. Podobnie jest z monitorem i oczami. Jeśli mamy stary, z dużym tyłem, taki sprzed 10 lat monitor, to oczy męczą się i psują niesłychanie szybko. Oddziaływanie jest duże i niszczy nasze oczy, oraz męczy je szybciej. Jak kupisz sobie nowy sprzęt np. monitory Fujitsu, to nagle Twoje oczy ożywiają. A na pewno będą mniej się męczyć. Dzieje się tak dlatego, że dostają mniej oddziaływania.
Wybór monitora jest ważny ze względu na koszty jakie ponosimy, pracując przed komputerem. Nasze oczy się niszczą. Przez źle dobrany monitor, szczególnie tej starej generacji możemy nabawić się jakiejś wady wzroku. Poza filtrem, który powinien posiadać nasz monitor, musimy posiadać również monitor, który można dopasowywać do siebie. Chodzi o to, by monitor mógł wygiąć się w różne strony. To dość istotne dla osób większych lub tych niskich. Wówczas monitor dopasowany jest do oczu a nie my do monitory. Profilowanie monitora to jego podstawowa funkcja. Posiadają ją monitory Fujitsu.
Poza tym równie ważna jest sama wielkość monitora. Jeśli mamy go blisko oczu, nie powinien być on spektakularnie wielki. Jeśli jednak jest on trochę dalej, można pozwolić sobie na coś większego. Gdy zbyt duży monitor jest przed naszymi oczyma, to również nie wpływa dobrze na nas. Należy o tym pamiętać, jeszcze przed zakupem monitora. Należy najpierw sprawdzić jaka odległość przy naszym biurku może zostać zachowana największa. I dopiero potem dopasować monitor. Źle dopasowany monitor to krzywda dla jego właściciela. Po co ją sobie wyrządzać, jeśli nie trzeba?

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj