Laptop, któremu nie możemy się nadziwić - HP ZBook Studio

laptopy HP Zostaw komentarz

fot. hp.com

fot. hp.com

Mobilne stacje robocze dzielą się na dwa wyraźnie oddzielone typy. Z jednej strony są wielkie, ciężkie laptopy o 4 rdzeniowych procesorach Intel Xeon lub Intel Core H i niemal desktopowych możliwościach rozbudowy, z drugiej niemalże ultrabooki z procesorami niskonapięciowymi i najsłabszymi spośród profesjonalnych kart graficznych. Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami znajdziemy bardzo niewiele modeli i najbardziej zadziwiającym spośród nich jest z pewnością HP ZBook Studio.

Miniaturyzacja jak w Japonii

Z niesamowitego upychania podzespołów w niedużych laptopach znane są zwłaszcza firmy Fujitsu i Toshiba. Żadna z nich nie wprowadziła jednak jeszcze na rynek europejski nowej mobilnej stacji roboczej opartej o procesory 6 generacji. Zrobiła to natomiast amerykańska firma HP i trzeba przyznać, że zrobiła to z przytupem. HP ZBook Studio nawet w najmocniejszej konfiguracji waży ok. 2,1 kg, czyli tyle co przeciętny 15 calowy notebook biznesowy. Tylko, że model ten w żaden sposób przeciętny nie jest. Mieści 4 rdzeniowy procesor Intela, kartę graficzną nVidia Quadro, maksymalnie 32 GB RAM i ewentualnie zapierającą dech w piersi matrycę HP DreamColor o rozdzielczości 4 K. Jest to więc najlżejszy laptop, któremu bez wahania możemy przypisać miano stacji roboczej. Przy konkurencyjnym i też świetnym, Dell Precision 5510 sekundę się zawahamy.

Niska cena wysokiej wydajności

Gdyby laptop ten był równie wspaniały co HP ZBook 15 G3, to nikt nie kupowałby tego drugiego. Pewne różnice jednak są. HP ZBook 15 G3 (http://www.kuzniewski.pl/k2344,laptopy-hp-zbook-zbook-15-zbook-15-g3.html) dysponuje lepszą baterią, teoretycznie większą możliwością rozbudowy RAMu i dodawania dodatkowych dysków. Da się z niego wyciągnąć więcej, ale różnice są mniejsze niż te w wadze i wyglądzie obu laptopów.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj