HP ProBook 640 dla kogo?

HP ProBook Zostaw komentarz

laptop-hp-probook-640-g2-1

fot. hp.com

Budowę laptopa zdominowały dwa materiały wykończeniowe. Na spodzie jest plastik, natomiast pulpit wykonany jest z aluminium. Sprzęt w zasadzie się nie wykrzywia, jest stabilny. Jedynie napęd optyczny z tworzywa się lekko ugina, ale nie powinno to sprawiać większego problemu. Ramka ekranu wykończona jest gumową uszczelką. Producent zdecydował się na zastosowanie w obudowie plastikowych zawiasów zamiast metalowych, jak zrobił to w starszych modelach. Droga do dostania się do podzespołów nie jest kręta i są one na wyciągniecie ręki. Prosty dostęp, wystarczy użyć suwaka. W laptopie nie znajdziemy portu szeregowego, który już znajdzie się w nowszym modelu 650.

Klawiatura

Klawiatura należy do szykownych Umieszczona w zagłębieniu posiada klawisze, które nie wychylają się znacznie powyżej powierzchni. Cechy charakterystyczne klawiatury i klawiszy to:

  • dwumilimetrowy skok,
  • mocny opór przy naciskaniu,
  • dobra amortyzacja
  • sztywność całej klawiatury
  • płaska powierzchnia klawiszy
  • strzałki znajdują się w bliskim otoczeniu innych klawiszy
  • brak podświetlenia klawiatury.

Przekątna płytki dotykowej to 11,6 cm. Posiada przyciski, które są wyjątkowo miękkie przy naciskaniu. Nadzwyczaj dobry ślizg po płytce zapewnia sprawne i efektowne sterowanie kursorem na ekranie.

Obraz

Matryca 14 cali o właściwościach HD+ o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli jest matowa. Rozdzielczość zapewnia większy i wystarczający dla większości użytkowników obszar roboczy. Paleta kolorów matrycy nie powala na kolana. Nie robi tego także skala szarości.

Wydajność i grafika

Wnętrze HP ProBook 640 to procesor Intel Core i54200M. Jest to dwurdzeniowa jednostka. Bazowa częstotliwość taktowania to 2,5 GHz. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ HD Graphics 4600 (http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-4600.86106.0.html). Układ ten jest oczywiście zintegrowany z procesorem. Moc 20 je)dnostek wykonawczych oraz maksymalna częstotliwość taktowania 1150 MHz nie zachwyci podczas uruchomienia najnowszych produkcji na rynku gier, ale wystarczy do efektywnej pracy.

HP ProBook 640 przeznaczenie

HP ProBook 640 to sprzęt stworzony dla biznesu. Nie zachwyci osiągami renderowanego obrazu, ale zagwarantuje niezawodność podczas wykonywania codziennych obowiązków. Nie jest to jednak produkt z najwyższej półki, głównie ze względu na brak solidnej pokrywy ekranu. Niestety producent nie pomyślał i umieścił wszystkie porty na prawym boku, co może utrudniać korzystanie z laptopa.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj