Rozsądnie upakowany - Lenovo ThinkPad X260

Komputer Lenovo ThinkPad Zostaw komentarz

Im mniejszy, lżejszy i smuklejszy laptop, tym oczywiście lepiej

fot. lenovo.com

Im mniejszy, lżejszy i smuklejszy laptop, tym oczywiście lepiej. Zmniejszanie wymiarów nie odbywa się jednak bez strat. O ile największe laptopy mogą dysponować procesorami Intel Xeon, mieć klawiatury z blokiem numerycznym i solidne głośniki, najmniejsze są często jedynie zabawkami o możliwościach zbliżonych do tabletu. Są jednak przykłady na to, że mały wcale nie musi oznaczać słaby, a jednym z nich był z pewnością Lenovo ThinkPad X250. Teraz możemy już kupić jego wydajniejszego następcę - ThinkPada X260.

Czego wymagać od miniaturki?

Laptop ważący 1300 g, mający 12,5-calowy wyświetlacz, mimo niewątpliwej elegancji, raczej nie wygląda zbyt poważnie. A jednak Lenovo ThinkPad X260 należy do klasy biznesowej i spoglądając w specyfikację, nie można mu zarzucić, że jest w tej kategorii zbyt słaby. Konfigurując go, można po prawdzie poprzestać na procesorze Intel Core i3 szóstej generacji, małym 128 GB dysku i 4 GB RAM, ale można też złożyć go jako nieproporcjonalnie mocny sprzęt. Biorąc pod uwagę, że model ten dostępny jest między innymi z pamięcią RAM rozbudowaną do 16 GB, dyskiem SSD o pojemności 512 GB i procesorem Intel Core i7-6600U, to zarzucić można mu jedynie brak dedykowanej karty graficznej.
Takiej nie ma jednak żaden dostępny na rynku laptop 12-, ani nawet 13-calowy. Od małego ThinkPada możemy więc wymagać prawdziwie biznesowej wydajności. Ponadto dzięki dobrej klawiaturze i manipulatorowi punktowemu da się na nim pracować dość komfortowo.

Nie jest natomiast tak zachwycający pod względem grafiki jak ważące podobnie Dell XPS, MacBooki czy Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Opcjonalnie ma dostępną matrycę Full HD, ale tak czy inaczej dysponuje wyświetlaczem o raczej standardowych parametrach. Prawda jest taka, że producent nie próbował go upakować na siłę, dzięki czemu od wspomnianych wyżej konkurentów może być około 1000 zł tańszy. Dobrym porównaniem dla niego jest natomiast bardzo zbliżony pod względem funkcjonalności HP EliteBook 820.

Czy go kupić?

Lenovo ThinkPad X260 to laptop bardzo udany (więcej), ale odpowiadający potrzebom tylko części odbiorców. Jest zoptymalizowany pod kątem pracy poza biurem. Ma bardzo długi czas działania na baterii po dołączeniu zewnętrznego akumulatora, jest lekki i wydajny. Można potraktować go też jako jednostkę centralną i po wejściu do biura podpinać do stacji dokującej. Natomiast jeśli ktoś pracuje przy laptopie w miejscu pracy, prawdopodobnie potrzebuje czegoś większego.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj