ThinkPad i ThinkStation

Stacje robocze, stacje robocze Lenovo Zostaw komentarz

lenovo-desktop-tower-workstation-thinkstation-p900-front-with-monitor-1

fot. lenovo.com

Lenovo w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdecydowanie poprawiło swoją ofertę w zakresie stacji roboczych. Pojawiły się zarówno modele stacjonarne wyposażone w nowe procesory Intel Xeon, jak też kilka ciekawych modeli mobilnych stacji roboczych.

Czym charakteryzują stacje robocze Lenovo?

Jeśli można kupić komputer o danych podzespołach, to w ofercie Lenovo z pewnością można go kupić taniej. Choć zasada nie jest żelazna, to często tak właśnie to działa. Jest to bardzo dobry argument za zakupem stacji roboczej właśnie od Lenovo - w końcu to raczej drogi sprzęt. Jednocześnie trzeba przyznać, że ostateczna cena jest istotnym założeniem projektantów firmy i bywa, że HP czy Fujitsu wypuszczają na rynek doskonalsze modele niż Lenovo.

Aktualny poziom mocy

W poprzedniej generacji Lenovo nie dysponowało odpowiednio potężną mobilną stacją roboczą, gdyż ThinkPad W541 mimo nie wątpliwej użyteczności odstawał odrobinę od swoich konkurentów.  W tej różnica została zniwelowana do zera dzięki modelom Lenovo ThinkPad P70 i ThinkPad P50. Oba laptopy należą do pierwszej ligi dzięki procesorom Intel Xeon i możliwości rozbudowania do 64 GB RAM. Korzystają ze wszystkich najnowocześniejszych podzespołów takich jak profesjonalne matryce 4K, dyski SSD M2 PCIe, 12 komorowe baterie i karty nVidia Quadro. W dalszym ciągu są nieco tańsze niż ich odpowiedniki produkowane przez Dell czy HP.

Jeszcze więcej mocy mają stacjonarne stacje robocze Lenovo. Najpotężniejszy model ThinkStation P900 zbliża się do superkomputerów ze swoimi 512 GB RAM, 2 procesorami Intel Xeon i 3 kartami nVidia Quadro.

Lenovo stale poszerza swoją ofertę i prawdopodobnie wprowadzi niedługo modyfikacje w stacjach roboczych czyniąc je jeszcze potężniejszymi.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj