Lenovo ThinkPad L440 - jeden laptop, wiele odsłon

Komputer Lenovo ThinkPad, Nowości na świecie, Nowości w Polsce, Recenzje Zostaw komentarz

lenovo-laptop-thinkpad-l440-front-1

fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad L440 możemy wybrać z różnymi procesorami oraz kartami graficznymi. Dzięki temu laptop znajduje zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i w większych firmach. Całość prezentuje się prestiżowo, posiada bogaty zestaw portów i zapewnia dobrą wydajność. Przy tym, cena Lenovo ThinkPad L440 nie jest wygórowana. Model ten staje się więc wizytówką klasycznej, biznesowej funkcjonalności.

Pierwsze wrażenie

Obudowa Lenovo ThinkPad L440 została wykonana z tworzywa sztucznego (tworzywo ABS). Konstruktorzy zadbali jednak o wzmocnienia poliwęglanem, co zapewnia większą stabilność i odporność konstrukcji. Atutem są także metalowe zawiasy, które dobrze utrzymują pokrywę ekranu i pozwalają ją odgiąć na płasko (o 180 stopni).

Laptop waży 2,25 kg, a wysokość obudowy sięga 3,4 cm. Przy matrycy o przekątnej 14,1 cala, takie wymiary nie oszałamiają. Jednak ThinkPad L440 prezentuje się dość dobrze. Powierzchnie są ciemne, linie mają zaś proste kształty.

Moc obliczeniowa

Lenovo ThinkPad L440 wyróżnia się dużymi możliwościami konfiguracyjnymi. Dla użytkowników, którzy poszukują ekonomicznego laptopa do pracy biurowej, producent przygotował konfiguracje z procesorami Intel Core i3 oraz Intel Core i5. Gdy zależy nam na wyższej mocy obliczeniowej, możemy wybrać wersję z wydajną jednostką Intel Core i7 (taktowanie do 3,2 GHz.). Komputer dostępny jest z pamięcią RAM o pojemności 8 oraz 16 GB.

Notebook możemy wybrać z grafiką podstawową, którą zapewnia karta Intel HD 4600 zintegrowana z procesorem. Wyższą wydajność zapewni karta dedykowana nVidia GeForce GT 720M, która jest ceniona przede wszystkim przez osoby korzystające z multimediów.

Matryca

Jakość obrazu nie jest najmocniejszą stroną Lenovo ThinkPad L440. Producenci proponują konfiguracje z matrycą w podstawowej rozdzielczości HD oraz HD+. Bolączką dostępnych wyświetlaczy jest słaba luminacja i niezbyt szerokie kąty widzenia.

Porty

ThinkPad L440 posiada 3 porty USB 2.0 i 1 port w szybszym standardzie 3.0. Użytkownicy znajdą tutaj także złącze VGA i DisplayPort, gniazdo stacji dokującej oraz napęd optyczny DVD RW.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj