Typowy czy niszowy - HP ProBook 430 G2?

HP ProBook, Plotki, Porady, Recenzje Zostaw komentarz

probook-440-big

fot. hp.com

Zanim wybierzesz laptopa musisz bardzo precyzyjnie sformułować wymagania jakie przed nim postawisz. Kiedy odrzucisz modele zbyt drogie i takie, które nie spełniają twoich oczekiwań, prawdopodobnie zostanie Ci ledwie kilka laptopów do wyboru. Kiedy jednym z nich będzie druga generacja HP ProBook 430? Wtedy, gdy będziesz potrzebować lekkiego i niedrogiego laptopa biznesowego, przeznaczonego głównie do pracy. Wbrew pozorom nie wiele urządzeń spełnia te wymagania. Większość laptopów biznesowych to urządzenia 14-15 calowe, które ważą nieco więcej. Lekkie laptopy biznesowe, takie jak Lenovo ThinkPad X250, HP EliteBook 820 czy Dell XPS 13 mogą odstraszać wysoką, sięgającą 10 000 zł ceną. HP ProBook 430 G2 w zależności od konfiguracji kosztuje 2500-4000 zł. Różnica jest więc ogromna. Czy przekłada się ona na jakość?

Zalety, które polubisz

ProBook jest laptopem 13 calowy, o wadze jedynie 1,5 kilograma i obudowie grubości 21 mm. Łatwo zmieścić go w bagażu podręcznym. Ma też całkiem wytrzymałą, solidną obudowę. Dzięki temu bez problemu zabierzesz się z nim w podróż. Litowa bateria o pojemności 40 Wh powinna starczyć na 5-6 godzin pracy poza biurem. Oprócz mobilności daje też dobry dostęp do podzespołów. Nie bardzo jest jak go usprawnić, ale dostępna konfiguracja jest wystarczająco wydajna. HP ProBook 430 G2 oparty jest o procesor Intel Core i5 czwartej generacji, a dzięki dyskowi SSD robi wrażenie szybkiego i bardzo dobrze radzi sobie z aplikacjami biurowymi. Zdecydowana większość podzespołów jest dokładnie taka jak spodziewamy się po laptopie biznesowym o umiarkowanej cenie.

Tylko do pracy

Bardzo trudno użyć ProBooka jako laptopa multimedialnego, jak też pracować na nim na zewnątrz. Dostępna matryca jest jak na dzisiejsze standardy zbyt ciemna (średnie rozświetlenie 175 cd/m²) i niezbyt precyzyjnie oddaje kolory. Jest to jedyna istotna wada tego laptopa i niestety przy raczej niskiej cenie, trzeba było się jej spodziewać.

Trudne pytania

Czy lubisz pracować na klawiaturze 13 calowego laptopa? Czy dobry obraz jest dla Ciebie jedynie mało istotnym szczegółem? Jeśli tak, możesz za na prawdę nie duże pieniądze dostać bardzo mobilnego laptopa o przyzwoitej wydajności i dobrej jakości wykonania. Z pewnością nie jest to model dla wszystkich, ale Ci którzy go kupili, zdecydowanie go lubią.

Komentowanie zabronione.

Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj